Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

• Kartka z kalendarza

Unihokeiści tuż za podium w Elblągu

Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce w XXV Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja o "Puchar Bałtyku" w Elblągu! Zawody te to również finał ogólnopolski Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski Szkół w tej dyscyplinie.

W kategorii chłopców ze szkół podstawowych startowało osiemnaście drużyn. Podopieczni p. Marioli Lewandowskiej w grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce. Nasi wicemistrzowie Wielkopolski pokonali 4:1 SP 48 z Gdyni, 5:0 ZSP z Orzysza i 5:0 ZE Brójce. Przegrali tylko z późniejszymi zwycięzcami, drużyną SP 4 z Sanoka 1:7. Następnie nasz zespół, aby przebić się do strefy medalowej, musiał rozegrać kolejne dwa mecze. Tym razem pokonali 5:1 drużynę SP z Żabiego Rogu i zremisowali 1:1 z SP w Goniądzu. To wystarczyło, aby znaleźć się o krok od medali. Niestety, w półfinale nasz zespół przegrał 1:2 z SP w Płoskini, tracąc decydującego gola na 8 sekund przed końcem spotkania. Z kolei w meczu o brązowy medal nasi unohokeiści dzielnie walczyli z kolejnym zespołem z Sanoka - drużyną SP 1. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Emocjonujące rzuty karne niestety lepiej wykonywali zawodnicy z Sanoka.

Pomimo, że medal był tak blisko, nasi chłopcy zaprezentowali się na legendarnym turnieju w Elblągu znakomicie! Dominik Majchrzak został uznany przez fachowców za najlepszego bramkarza turnieju! A jednym z najlepszych strzelców zawodów został Grzegorz Rebelka. Ponadto nasz zespół spisał się najlepiej spośród trzech drużyn reprezentujących Wielkopolskę. Pozostali medaliści mistrzostw Wielkopolski zajęli dalsze miejsca (mistrz Wielkopolski SP Przykona - 9 miejsce, a brązowi medaliści SP Zbąszyń - 11 miejsce).