Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie

Biblioteka

Drogi czytelniku

W bibliotece im. Koszałka Opałka znajdziesz wiele interesujących książek, od bajeczek do wydawnictw popularnonaukowych. Czy wiesz, że jest ich już prawie 13 tysięcy!

A może chcesz skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej! Nic prostszego, przyjdź tutaj koniecznie. W każdej chwili możesz korzystać z czterech komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego (skanera, drukarki, ksero), ale tylko wtedy, kiedy potrzebujesz różnych informacji na lekcje.

Przyjdź do nas:

Jeżeli dopiero zaczęłaś/zacząłeś samodzielnie czytać, możesz wypożyczyć sobie bajeczki i wierszyki (Bw), baśnie i bajki (B). One  wprowadzą Cię w zaczarowany świat książek.

Jeśli marzą Ci się dalekie podróże i ciekawe przygody, zajrzyj do działu z książkami podróżniczymi i przygodowymi (P).

Jeśli lubisz wędrówki w przeszłość? Zastanawiasz się, jak żyli nasi przodkowie, np. w czasach pierwszych Piastów? Albo chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat II wojny światowej? W dziale historycznym (H) czekają na Ciebie książki, które na pewno zaspokoją Twoją ciekawość.

  Jeśli lubisz zwierzęta. A może masz swojego ulubionego psa, kota, chomika, królika, żółwia? W czytelni, w księgozbiorze podręcznym, znajdziesz bogaty zbiór książek o hodowli zwierząt domowych. Dowiesz się z nich, jak możesz sobie z nimi poradzić w momencie, np. choroby. Twój pupilek będzie ci na pewno za to bardzo wdzięczny.             

Jeśli chcesz odbyć podróż w przyszłość. Masz ogromną ochotę spotkać kosmitów, odbyć dalekie podróże do nieznanych Galaktyk lub wsiąść w wehikuł czasu? Nic prostszego,  możesz to zrobić, sięgając po książki z działu literatury fantastycznonaukowej (F).

A jeśli kochasz poezję, np. ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wypożycz książkę z działu Pd (poezja, dramat).

Jeśli interesuje Cię życie twoich rówieśników, szukaj książek w dziale Ob – książki i opowiadania obyczajowe.

                                       Biblioteka czeka na Ciebie, nie zwlekaj!

 

Podział literatury pięknej

Bw –   Bajeczki i wierszyki

B     -   Bajki, Baśnie, podania, legendy

H    -   Powieści i opowiadania historyczne

Ob –   Powieści i opowiadania obyczajowe

P   –    Powieści i opowiadania przygodowe, podróżnicze

Prz –   Powieści i opowiadania przyrodnicze

Pd –     Poezja, dramat

K     -  Komiksy

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka czynna codziennie od godz. 8.00 do 14.00.

Artykuły