Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie

W piątek 27 października razem z wychowawczynią p. Iwoną Adamczewską wybraliśmy się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Zaprosiliśmy również grupę przedszkolaków z p. Renatą Kościańską.

Na miejscu, przy bramie, przywitały nas ciekawskie mordki piesków machających z radości ogonkami.
Na początek rozładowaliśmy zebrane przez nas kosze z darami w postaci karmy, koców, misek, smyczy, itp. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne klatki ze zwierzętami. Były wśród nich psy agresywne, robiące dużo hałasu, ale były i spokojne, chowające się przed nami. Pani opiekująca się nimi opowiadała nam o ich smutnych losach.
Wizyta w schronisku była dla nas niezwykłym przeżyciem. Uświadomiła nam, że los tych zwierząt w dużym stopniu zależy od człowieka, który często je krzywdzi. My obiecujemy – Będziemy kochać zwierzęta, opiekować się nimi i pomagać w razie potrzeby.

Uczniowie klasy Ia z wychowawczynią