Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Pluszowego Misia

W piątek 24 listopada br. roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy wielbiciele tej sympatycznej dziecięcej przytulanki spotykali się podczas przerw w czytelni biblioteki szkolnej. Wspólna zabawa rozpoczęła się od gimnastyki z misiem oraz śpiewania piosenek o misiach w języku niemieckim z panią Magdaleną Pływaczyk. Na drugiej i trzeciej przerwie pani bibliotekarka przeczytała uczestnikom zabawy opowiadanie Marii Kownackiej pt. Stary, Zielony Miś oraz przypomniała  historię pluszowego misia.

Na kolejnych przerwach dzieci kolorowały misie, układały puzzle, brały udział w różnych zabawach i zgadywankach. Oprócz tego można było obejrzeć wystawę misiów przyniesionych na konkurs, przeczytać życzenia urodzinowe dla misia THEO oraz zapoznać się z książkami, których bohaterami są małe pluszowe niedźwiadki: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie oraz wziąć udział w konkursie "Wiedzy misiowej".

Tego dnia wręczono także na przerwie obiadowej nagrody i dyplomy w dwóch konkursach  - „Laurka dla misia THEO” , którego organizatorami były panie Małgorzata Kuczkowska oraz Magdalena Pływaczyk oraz „W Krainie Pluszowego Misia”. Ten ostatni konkurs zorganizowała pani Agnieszka Staszak.

Święto Pluszowego Misia było wyjątkowe dla wszystkich jego uczestników, bo trudno wyobrazić sobie świat bez pluszowego misia – przyjaciela dzieci. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez niego byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne spotkanie, bo wszyscy kochamy misie i dzieci, i dorośli.

Dzieci  nagrodzone w konkursie pt. „W Krainie Pluszowego Misia”

Antczak Sergiusz IIIc

Bigos Zuzanna IVb

Chwałkowska Maja IIId

Dziekońska Wiktoria IIIa

Kantek Marta IIIa

Mikołajczak Maja IVb

Remblewski Jan Ib

Wąsiewicz Kornelia IVa

Gogacz Weronika Ib

Lewandowska Sandra IIIb

Mikołajczak Żaneta Ib

Półrolniczak Marta Vb

Uczniowie nagrodzeni w konkursie „Laurka dla misia THEO”

1. Kantek Marta IIIa

2. Chwałkowska Maja IIId

3. Ratajczak Mikołaj IIIb

Nagrody ufundowała biblioteka oraz Rada Rodziców.