Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Święto Drzewa

Z okazji  Święta Drzewa klub " Ekoludek" wraz z opiekunką J. Paszkiewicz ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I i III pt. "Grzyby naszych lasów". W konkursie wzięło udział dwadzieścioro dzieci, które wykonały piękne prace przestrzenne przedstawiające grzyby. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami sponsorowanymi przez radę rodziców i dyplomami, a ich prace zdobią parapety okien na I piętrze.

Klasy III a i III b pojechały na wycieczkę do lasu. W leśniczówce w Prusach spotkały się  z leśniczym - Wiesławem Krawczykiem  i  jego młodszym kolegą - podleśniczym. W towarzystwie drugiego z panów uczniowie i ich wychowawczynie oraz dwoje z rodziców dzieci, udali się na spacer do lasu. Pan leśniczy wskazywał ciekawe miejsca w lesie, opowiadał o życiu zwierząt, zapoznawał z niektórymi gatunkami roślin usytuowanych w poszczególnych warstwach lasu. Przedstawił pokrótce na czym polega praca leśniczego i odpowiadał na niekończące się pytania uczniów. Na zakończenie spotkania wręczył dzieciom drobne upominki w postaci oznak i folderów.
Pani Barbara Wąsiewska zaprosiła obu panów do szkoły na spotkanie z dziećmi w ramach  "Głośnego czytania" w " Jagodowym lesie". Ponowne spotkanie nastąpiło 20 października. Panowie przeczytali uczniom ciekawe bajki o zwierzętach i sprawdzili ich wiedzę w tym temacie. Później nastąpiło wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym, wspólne zdjęcie i pożegnanie leśniczych.

J. Paszkiewicz