Agata najlepsza z ortografii!

W tym roku konkurs ortograficzny dla klas trzecich odbył się 24 kwietnia. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: Agata Dekert, Wiktoria Dziekońska z klasy IIIa, Sandra Lewandowska, Kamil Kwieciński z IIIb, Antoni Jędrzejczak, Jonasz Błaszczyk z IIIc, Julia Wierzbicka, Magdalena Witwicka z IIId.

Miłośnicy ortografii musieli roz­wiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło, uzupełnić wyrazy z: ż, rz, ó, u, h, ch, utworzyć łańcuch wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz napisać wyrazy z podanych liter tak, aby w każdym z nich znalazło się ż, h, ó, u.

Komisja w składzie: Iwona Stefaniak – nauczyciel klas początkowych i kierownik świetlicy oraz Agnieszka Staszak - nauczyciel bibliotekarz, po podsumowaniu wszystkich zadań, postanowiła przyznać I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii uczennicy z klasy IIIa – Agacie Dekert. O drugie i trzecie miejsce musieli jednak zawalczyć Antoni Jędrzejczak, Kamil Kwieciński i Wiktoria Dziekońska, ponieważ uzyskali taką samą ilość punktów. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce II miejsce i tytuł Wicemi­strza Ortografii przyznano Antoniemu Jędrzejczakowi z klasy IIIc, a III miejsce i tytuł Ortofanka - Wiktorii Dziekońskiej z klasy IIIa. Zwycięzców uhonorowano dyplomami i książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Pozostali otrzymali drobne upominki oraz dyplomy ufundo­wane przez p. Iwonę Adamczewską – orga­niza­torkę konkursu.