Talent i patriotyzm na wiosnę

Na wesoło i naukowo spędzili pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły. W przygotowanej przez Samorząd Uczniowski imprezie najpierw klasy prezentowały swoją wiedzę historyczno - patriotyczną, a następnie najzdolniejsi ich przedstawiciele demonstrowali swoje przeróżne talenty.

W turnieju historyczno - patriotycznym przedstawiciele klas rozwiązywali krzyżówkę, do której pytania ułożył nauczyciel historii p. Ireneusz Olszewski, a następnie układali puzzle ze zdjęć postaci historycznych. W tej naukowej części imprezy najlepiej zaprezentowali się:

w klasach IV-VI:

1. miejsce -  klasa VI a

2. miejsce -  klasa V b

3. miejsce - klasa VI c

w klasach VII i gimnazjalnych:

1. miejsce - klasa II b

2. miejsce - klasa VII a

3. miejsce - klasa III b

W wiosennie luźniejszą i weselszą atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie klas III gimnazjum, którzy zaprezentowali społeczności szkolnej taniec "belgijkę". W ten sposób uczczcili pamięć zmarłej niemal rok temu absolwentki naszych szkół, harcerki, Laury Biernackiej. Po klasach III ten sam taniec postanowili wykonać drugoklasiści. Oni z kolei zaprosili do wspólnego tańca kolegów i koleżanki z klas szkoły podstawowej oraz chętnych nauczycieli.

Ostatnim punktem programu obchodów nadejścia wiosny był szkolny "Mam talent". Chętni uczniowie zaprezentowali w nim swoje pasje, umiejętności. Najwięcej było tancerzy i śpiewaków. Ale przed szkolną społecznością postanowili wystąpić także muzycy grający na różnych instrumentach oraz sportowcy. Swoje prace zaprezentowali również plastycy. Ostatecznie jury, złożone z dyrekcji szkoły oraz nauczycieli różnych przedmiotów postanowiło wyróżnić następujących uczniów:

1. miejsce - Sylwia Woźniak i Agata Goździela (obie z kl. III a gimnazjum) - taniec

2. miejsce - Nicola Kaczmarek (kl. VI c) - śpiew

3. miejsce - Dobrosława Wielgosz (kl. V a) - śpiew