Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spotkanie profilaktyczne "Bezpieczne ferie"

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 25 stycznia 2024r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami KPP w Jarocinie – p. Asp. Szt. Pawłem Kaczmarkiem i p. Asp. Dariuszem Barankiem dla uczniów kl. I-III. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii.

Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby:„ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych a także wręczając każdemu uczniowi odblaskowy brelok ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotlinie.

Nikodem Świerblewski pedagog szkolny