Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Diecezjalny Konkurs Plastyczny na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

Pragnę wszystkim uczestnikom Diecezjalnego Konkursu Plastycznego na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową” pod Patronatem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla, podziękować i pogratulować. Każda szopka była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wszystkim gratuluję – dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była Szkoła Podstawowa nr 22 w Kaliszu na Dobrzecu wraz z Parafią p.w. Św. Michała Archanioła w Kaliszu oraz Gmina Kotlin.
Zadaniem konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej. W niej ważne było uwzględnienie tradycji Bożego Narodzenia.

Celem głównym była integracja wspólnoty rodzinnej, gdyż zapewne w tworzeniu tych dzieł sztuki pomagali dzieciom rodzice, dziadkowie, członkowie rodziny. Ten czas spędzony razem jest niezapomniany i bezcenny.
Wpłynęło 112 prac konkursowych ze szkół podstawowych z terenu całej Diecezji Kaliskiej.
Wszystkie, przepiękne, pomysłowe i własnoręcznie wykonane prace zostały przekazane darowizną na cel charytatywny dla Fundacji ,,Mocni Miłością”, której największą inicjatywą jest budowa Domu Opieki Św. Matki Teresy z Kalkuty dla osób starszych i przewlekle chorych.
Laureatami zostali: w kategorii klas I-III
I miejsce- ucz. Weronika Kończak - SP w Kotlinie
II miejsce- ucz. Bartosz Olszewski SP nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce- ucz. Zoriana Korzun SP nr 7 w Kaliszu
Wyróżnienia:
Oliwier Wrzalik – klasa III b
Podziękowania, dyplomy i upominki otrzymali wszyscy uczniowie z naszej szkoły:
Marcelina Gwiazdowska – klasa I a
Wiktoria Paluszek – klasa I c
Grzegorz Jędrzejak – klasa III b
Igor Boiński – klasa III c
Zofia Pieczeniak – klasa III c
Nikola Kubiak – klasa VI c
Joanna Wąsiewicz – klasa VII b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Majchrzak