Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

IX GMINNY KONKURS SZTUK TEATRALNO - PROFILAKTYCZNYCH

Już po raz dziewiąty Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotlinie, zorganizowała dla szkół z terenu gminy Kotlin, Gminny Konkurs Sztuk Teatralno-Profilaktycznych pod patronatem Wójta Gminy Kotlin. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Młodość bez uzależnień i przemocy”. W konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Woli Książęcej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII b: Agata Gasik, Julia Piotrowska, Patrycja Rybka, Dominik Nawrot, Kacper Błaszczyk, Piotr Antczak, Wojciech Augustyniak, Natan Ludwiczak i Jakub Florczak. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. "Dobry dom i zły dom", do którego przygotował ich pan Nikodem Świerblewski. Po przeglądzie przygotowanych przez uczniów spektakli, członkowie komisji zdecydowali przyznać drugie miejsce uczniom naszej szkoły. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz indywidualną nagrodą. Ponadto w konkursie plastycznym „ Nie daj się nałogom”, również zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotlinie, uczennice naszej szkoły – Kaja Styś (VI b) oraz Wiktoria Majchrzak (VI b) zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami indywidualnymi, a ich prace zostały wyróżnione. Natomiast Zuzanna Szymczak (VI b) zajęła drugie miejsce.

Nikodem Świerblewski pedagog szkolny