Światowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci

Dnia 19 listopada obchodzony, jest Światowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci ,z tej okazji w naszej szkole dnia 17 listopada 2023r. przeprowadzono akcje profilaktyczną związaną z tym dniem. Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski przy pomocy psychologa i pedagoga szkolnego. We wszystkich klasach szkoły podstawowej zostały wygłoszone krótkie pogadanki dotyczące zjawiska przemocy i przeciwdziałania jej. Każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dostał pomarańczową wstążkę jako symbol udziału w akcji. Uczniowie którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji, swoim zaangażowaniem i pracą pomogli przygotować pomarańczowe wstążki oraz rozdać je całej szkolnej społeczności. Uczniami tymi byli Jagoda Bobrek (IV c) Dobrosława Bobrek(IVc) Igor Krówka(IV c) Franciszek Graczyk (IVc) oraz Justyna Grześkowiak(VII b). Światowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci został zapoczątkowany w 2001 roku przez szwajcarską organizację Światowy Szczyt Kobiet, natomiast w Polsce inicjatorem tej akcji jest od roku 2012 fundacja Dzieci Niczyje.

Nikodem Świerblewski pedagog szkolny