Z Koszałkiem Opałkiem szukali wiosny

„Szukamy wiosny z Koszałkiem Opałkiem” – pod takim hasłem 20 marca 2018 roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły powitali wiosnę.

Koszałek Opałek – nadworny kronikarz króla krasnali Błystka, wraz ze swoimi braćmi krasnalami, przyszedł do naszej szkoły, aby dzieci pomogły poszukać mu wiosny.

Uczniowie pięknie wykonali wcześniej przygotowane przez Koszałka Opałka zadania:

- kamienie polne zamienili w biedronki, motyle, pszczółki...

- doskonale rozwiązali zagadki,

- malowniczo wykonali portrety wybranego krasnala.

Później szkolny korytarz zamienił się w wielką polanę Jagodowego Lasu, na której ponad 130 kolorowo ubranych krasnali wspólnie recytowało wiersz Marii Konopnickiej pt. „Czy to bajka, czy nie bajka…” oraz zaśpiewało i zatańczyło do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Ostatnim akcentem pożegnania zimy był rzut do celu „papierową kulką”.

Wszyscy uczestnicy poszukiwania wiosny otrzymali od Koszałka Opałka i jego braci krasnali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Powitanie wiosny przygotowały wychowawczynie: Barbara Wąsiewska i Iwona Adamczewska.