Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi.

Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy VIc przypomnieli wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do upadku państwa polskiego, jak i te, które pozwoliły odzyskać niepodległość i sprawiły, że Polska znów pojawiła się na mapie Europy. Na zakończenie jedna z występujących osób zwróciła się do zebranych słowami: "Od Ciebie zależy jaka będzie Polska XXI wieku".
Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne w wykonaniu chórku szkolnego pod kierunkiem pana Jarosława Remblewskiego.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Agnieszka Banaszak