XVII Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

27 października w naszej szkole odbył się XVII Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej. Uczniowie klas III że Sławoszewa, Woli Książęcej i Kotlina spotkali się, aby sprawdzić swoją wiedzę z ekologii i przyrody, objętą programem nauczania.

Zadaniem 2 - osobowych drużyn było rozwiązanie testu wyboru, składającego się z 15 pytań, odgadnięcie 5-ciu zagadek, odszukanie w zadaniach nazw zwierząt i roślin oraz ułożenie obrazka z części i zdania z rozsypanki wyrazowej, które przygotowała dla nich organizatorka konkursu - Jolanta Paszkiewicz. Nad pracą uczestników czuwała komisja, w składzie: p. wicedyrektor - Arleta Kycia, nauczyciel wspomagający - p. Pamela Sieracka i leśnik- p. Jakub Wojdecki. Uczniowie pracowali sumiennie i wytrwale przez 45 minut. Po wyznaczonym czasie członkowie komisji ocenili zmagania drużyn.

Zwycięzcami zostali przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie - Gracjan Szmytka i Wojciech Michalak, drugie i trzecie miejsce zdobyły odpowiednio drużyny z Kotlina, Iga Wawrzyniak i Agata Gogacz z klasy III b oraz Emilia Dekret i Barbara Kantek z klasy III a. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Jarocin.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Jolanta Paszkiewicz