Pierwszaki zostały czytelnikami

Każdego roku w naszej szkolnej bibliotece im. Koszałka Opałka odbywa się pasowanie uczniów klas I na czytelników. Także w tym roku szkolnym 12 grudnia 2017 r. pani bibliotekarka Agnieszka Staszak i uczniowie klasy Vb przygotowali tę imprezę w czytelni dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

W przedstawieniu  pod hasłem Komputer – wróg czy przyjaciel bajkowi bohaterowie: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Drwal, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Król, Lekarze, Czarodziej ogłosili strajk, ponieważ ich zdaniem telewizja, komputery i Internet  są zagrożeniem dla książek i czytelnictwa. Bibliotekarka - Marta Półrolniczak i Dziewczynka – Amelia Banaszak przekonały jednak wszystkich, że nie są to wcale żadne poważne zagrożenia, ponieważ umiejętnie wykorzystany Internet tylko upowszechnia i wspiera czytelnictwo uczniów.
Następnie pierwszaki wzięły udział w zabawie, której zadaniem było odgadnięcie tytułów najpopularniejszych książek dla dzieci na podstawie odczytanych krótkich fragmentów. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze z tym zadaniem, za co otrzymali drobne upominki.  Podczas spotkania Pierwszaki dowiedziały się również, jak należy szanować książki i gdzie na półkach znajdują się książki dla najmłodszych czytelników.
Na koniec dzieci z klas pierwszych otrzymały w prezencie okolicznościowe zakładki do książek, medale oraz kolorowanki z  wizerunkiem najpopularniejszych bajkowych bohaterów. Pani bibliotekarka przygotowała  także folder dla Rodziców o tym, jak ważną rolę  w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa czytanie. Książki rozbudzają bowiem wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, pomagają rozwijać zainteresowania, ćwiczą pamięć, uczą skupienia i wyciszenia się.