Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Klasy 7 w Śmiełowie

8 września 2023r. klasy 7 pojechały razem z opiekunami (p. Jolanta Karwat i p. Kamil Rink) do Śmiełowa. Wyjazd doszedł do skutki dzięki projektowi edukacyjnemu realizowanemu przez bibliotekę w Kotlinie. Uczniowie poznali historię życia i twórczości Adama Mickiewicza, który w Śmiełowie przebywał około 3 tygodni, a w Wielkopolsce około 7 miesięcy.

Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy - pierwsza z nich odbyła spacer muzealny wraz z przewodnikiem. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych szczegółów z życia naszego wieszcza, np. tego, że w Wielkopolsce mieszkał pod zmienionym nazwiskiem – Mil. W tym samym czasie kolejna grupa odbyła lekcję biblioteczną, najpierw słuchając ciekawych informacji o twórczości autora „Pana Tadeusza”, a potem wypełniając bardzo ciekawą i wymagającą sporej wiedzy kartę pracy – zadanie do wykonania w grupach 3-5 osobowych.
Powrót do szkoły odbył się w przekonaniu, że lekcje poza budynkiem są wiele ciekawsze niż te w ławkach.

Kamil Rink