Ogólnopolska Akcja Czytelnicza - Czytamy z Sercem

Nasza szkoła po raz drugi dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej - Czytamy z Sercem. Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia, które łączy w sobie dwa szczególne święta: Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Akcja trwała od 29 września do 5 października. Głównym celem prowadzonych wydarzeń było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzanie wiedzy na temat serca.

Akcję rozpoczęliśmy głośnym czytaniem o przytulaniu razem z grupą przedszkolną Misie. Przygotowana w czytelni gazetka oraz wystawa książek zachęcała do wypożyczeń i czytania w domu lub na miejscu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy w bibliotece m. in.: puzzle, memory, dobble, kodowanki, serce i krzyżyk, ubieranie drzewka w cytaty o sercu, tworzenie łańcucha serc, projekcja prezentacji multimedialnych oraz rozwiązywanie quizu. W środę, 4 października odbyły się spotkania wszystkich klas, podczas których uczniowie mogli posłuchać czytanego na głos fragmentu książki podejmującej tematykę serca. W drugiej części spotkania pani Katarzyna Wyremblewska – nasza szkolna pielęgniarka, rozmawiała z uczniami o tym, jak dbać o swoje serce. Następnie pan Michał Nawrocki – ratownik medyczny, uczył nas jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak zgłosić wypadek pod numer alarmowy. Uczniowie mogli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę, próbując swoich umiejętności na fantomach.

Pamiętajcie o korzyściach płynących z głośnego czytania i dbajcie o swoje serca teraz i w przyszłości, abyście mogli realizować wszystkie marzenia!

Weronika Łukowska-Kucharzak