Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie profilaktyczne z policjantami

W poniedziałek 9 października 2023r. w naszej szkole odbyły się spotkania z policjantami z KPP w Jarocinie - aspirantem Dariuszem Barankiem i aspirantem sztabowym Pawłem Kaczmarkiem. Tematem spotkania była "Bezpieczna droga do szkoły". Spotkanie profilaktyczne skierowane było dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegali również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu. Zwrócili uwagę na prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.

Nikodem Świerblewski pedagog szkolny