Konkurs literacki dla uczniów klas trzecich „Piórko klasowe”

Uczniowie klas trzecich mieli okazję wykazać się kreatywnością, znajomością zasad pisowni, gramatyki i ortografii, czytaniem ze zrozumieniem oraz talentem artystycznym w konkursie literackim organizowanym przez bibliotekę szkolną.
W każdej klasie trzeciej przez pewien czas uczniowie pisali kolejne rozdziały swoich książek. W 3a powstały wspaniałe opowiadania o przygodach zwierząt domowych. W klasie 3b fantastyczna opowieść o magicznej krainie jednorożców i konieczności niesienia pomocy innym. A klasa 3c różnymi środkami transportu zwiedziła najciekawsze miejsca Europy. Dla małych pisarzy była to świetna zabawa i ciekawe doświadczenie.
Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody książkowe w każdej klasie, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszyscy zostali docenieni dyplomem, pochwałą oraz najwyższą oceną z edukacji językowej od wychowawcy.
Powstałe prace są dostępne w bibliotece, można do nich zajrzeć i przeczytać historie autorstwa naszych trzecioklasistów. Książki budzą duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli.

W. Łukowska-Kucharzak