Gitara i ukulele w roli głównej

W poniedziałek 12 marca 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej lekcji żywej muzyki. Tym razem głównym tematem koncertu były dwa strunowe instrymenty szarpane - gitara i ukulele

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, na przykład na temat rodzajów gitar. Poznali także bardzo ciekawe przypuszczenia, co do historii nazwy instrumentu ukulele. Ale przede wszystkim świetnie bawili się przy niezwykle popularnych przebojach muzyki rozrywkowej i filmowej. Świetnie rozpoznali fragmenty utworów ze ścieżek filmowych "Harrego Pottera" i "Piratów z Karaibów". Śpiewali natomiast przy szlagierach Leonarda Cohena, Bobby McFerrina, Marka Grechuty (młodzieży znanej głównie z wersji Kamila Bednarka), czy Sławomira!