Uroczysty apel poświęcony patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej

Maria Konopnicka – poetka, pisarka, tłumaczka, gorąca orędowniczka sprawy ludowej, patronka roku 2022. W maju obchodziliśmy 181. rocznicę jej urodzin. Chcąc uczcić pamięć patronki naszej szkoły oraz przybliżyć historię życia i twórczości poetki, uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami i dyrekcją wzięli udział w uroczystym apelu. W samą autorkę wcieliła się Wiktoria Jelak. Jej koleżankę z ławy szkolnej i wieloletnią przyjaciółkę – Elizę Orzeszkową, zagrała Wanessa Reszelska. Poezję Marii Konopnickiej deklamowali: Vanessa Suplicka, Amelia Kocińska, Sandra Frąckowiak, Oliwia Owczarek, Magdalena Ochmanowicz, Nadia Adamek, Kinga Banaś, Nikola Kubiak i Maja Jędrzejczak. O faktach z życia Konopnickiej opowiadali narratorzy: Maria Hoffmann, Nikola Ludwiczak oraz Antonii Rożek. Oprawę muzyczną zapewnił pan Jarosław Remblewski, a nad całością czuwały panie Jolanta Styś oraz Weronika Łukowska-Kucharzak.

Weronika Łukowska-Kucharzak