Konkurs "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Państwowy Powiatowy inspektor sanitarny w Jarocinie przeprowadzili XXIII edycje konkursu pod hasłem Palić nie palić oto jest pytanie?. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie lapbooka przedstawiającego wiadomości i ciekawostki na temat składu dymu papierosowego szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e- papierosów, skutków zdrowotnych i psychicznych palenia, biernego palenia, uzależnienia od nikotyny. Wykonana praca miała zachęcać jej odbiorców do życia wolnego odpalenia papierosów i inhalowania e-papierosów, pokazywać wartość życia wolnego od nałogów. Dnia 30 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczeń naszej szkoły Paweł Jędrzejak klasa 5b zajął trzecie miejsce. Uczeń został nagrodzony dyplomem oraz nagrodą ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Nikodem Świerblewski