Pasowanie na Czytelnika

Uczniowie klas pierwszych poznali już wszystkie litery, z czytaniem też radzą sobie coraz lepiej. Nadszedł więc czas, by włączyć ich do grona czytelników naszej biblioteki...
Uroczyste Pasowanie na Czytelnika odbyło się w piątek 31 marca. Królowa Książek i Król Czytelnik wraz z krasnoludkami, Koszałkiem Opałkiem i Sierotką Marysią przekonywali pierwszoklasistów, że w książkach znajdą wiele mądrości i przyjemności z czytania, zapoznali ich też z prawami i obowiązkami czytelnika. Pod okiem heroldów dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor dotykając książką ramienia, z każdego uczyniła Czytelnika.
Na zakończenie uczniowie otrzymali „Pierwsze abecadło” - wyprawki czytelnicze od Instytutu Książki, pamiątkowe zakładki oraz list do rodziców.

Witamy Was w naszej bibliotece.
Starajcie się czerpać z książek
jak najwięcej mądrości i radości.
Szanujcie ich jak najbliższych sercu przyjaciół.

Galeria zdjęć w albumie: https://photos.app.goo.gl/WkRZpv67pePZzSmY8

Weronika Łukowska-Kucharzak