Dobrze grali, choć nie awansowali

Trzy szóstoklasistki oraz pięciu chłopców reprezentowało naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu szkół podstawowych w warcabach, które 6 lutego 2018 roku rozegrano w Komorzu Przybysławskim. Najlepiej spisali się Magda Mańkowska i Arek Jankowiak.

W zmaganiach dziewcząt brały udział 34 zawodniczki. Nasze reprezentantki od początku spisywały się bardzo dobrze. W pierwszych rundach świetnie grała Maja Nawrocka. Potem bardzo dobrze spisywała się też Julka Michalska. Do końca turnieju o czołowe lokaty walczyła ambitnie Magda Mańkowska. Niestety, nie udało się przebić przez całą grupę reprezentantek miejscowego klubu Komorzanka i uzyskać awansu na finał wojewódzki (awans zdobywało po 4 najlepszych zawodników turnieju dziewcząt i chłopców). Ostatecznie najwyżej, na 10 miejscu, sklasyfikowana została Magda Mańkowska, która w ośmiu rundach zdobyła 9 punktów. Maja Nawrocka i Julia Michalska uzyskały po 8 punktów i zajęły odpowiednio 18 i 19 miejsce.

Szczegółowe wyniki turnieju dziewcząt.

W rywalizacji chłopców wzięło udział aż 39 zawodników. W tym turnieju jeszcze trudniej było dostać się do czołowej "dziesiątki". Bardzo dobrze spisał się Arkadiusz Jankowiak, który wywalczył 9 punktów i zajął wysokie 14 miejsce. Tylko dwie pozycje  dalej (także z 9 punktami) uplasował się rewelacyjny czwartoklasista Mateusz Szymczak, który popisał się znakomitym finiszem, wygrywając w trzech partiach z czterech końcowych rund. Zadowolony powinien być również Kacper Bachorz (7 punktów i 25 miejsce). Nie gorzej grało się w Komorzu Maciejowi Mrozowi (6 punktów i 30 miejsce), a zwłaszcza Krystianowi  Kierzkowskiemu (5 punktów i 35 miejsce). Trzeba jednak przyznać, że poziom mistrzostw, ze względu na udział wielu zawodników klubu warcabowego Komorzanka, był bardzo wysoki.

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców.

Opiekunem naszych uczniów był bibliotekarz Paweł Witwicki.