Tydzień ekologiczny

W dniach od 19 – 23 września odbył się w szkole TYDZIEŃ EKOLOGICZNY .

Uczniowie klas 4 – 8 brali udział w różnych zadaniach , za które otrzymali punkty liczące się w całorocznym  konkursie KLASY NA MEDAL .

1 dzień - GRAMY W ZIELONE - były liczone zielone stroje oraz gadżety

2 dzień- klasy wymyślały HASŁA dotyczące „nie śmiecenia, surowców wtórnych, recyklingu”

3 dzień - odbyło się SPOTKANIE EKOLOGICZNE z mistrzem pszczelarstwa Panem Michałem Kalińskim

który wspaniale opowiadał o życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu i innych pszczelich produktów .

4 dzień – konkurs dla chętnych uczniów na WIERSZ o tematyce „Wszystkie śmieci są nasze„

Ujawniło się kilku małych artystów  mający pomysły pisarskie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marta Kantek i jej wiersz  „Ważna akcja segregacja”, który będzie zamieszczony na stronie internetowej.

5 dzień - klasy przygotowały PLAKATY na temat  „Jak pomagamy Ziemi?”

Danuta Matysiak