Dzień dobry, Panie Andersenie

Dnia 23. kwietnia br. pani bibliotekarka Agnieszka Staszak spotkała się  z trzema grupami przedszkolnymi - Pszczółkami, Tygryskami, Biedronkami, aby porozmawiać o książce i jej twórcach z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Zajęcia ze względów pandemicznych nie odbyły się w bibliotece szkolnej tylko na korytarzu, gdzie wcześniej wykonana została wystawa o Hansie Christianie Andersenie pt. „Niezapomniane baśnie Andersena”.

Pani Agnieszka opowiedziała przedszkolakom o bardzo trudnym dzieciństwie Hansa Christiana Andersena, o zabawie w teatr z tatą, o babci, która wprowadziła go w zaczarowany i magiczny świat książek i o baśniach, które napisał dla dzieci, kiedy był już dorosły. Pokazała też piękne wydania baśni Andersena, które znajdują się na półkach naszej szkolnej biblioteki. Następnie, podczas wspólnej zabawy, dzieci odgadywały postaci, które zostały umieszczone na wystawie. A była tam  - Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Królowa Śniegu, Księżniczka na ziarnku grochu, Pasterka i Kominiarczyk oraz Brzydkie Kaczątko.

Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka życzyła dzieciom, aby wyrosły na piękne łabędzie i pofrunęły aż do gwiazd, tak jak w piosence pt. Dzień dobry, Panie Andersenie, którą wykonuje zespół Gawęda.