Mała książka – wielki człowiek

Zainaugurowano kampanię

Nasza szkoła otrzymała w ramach ogólnopolskiego projektu „ Mała książka – wielki człowiek” nieodpłatnie wyprawki czytelnicze dla uczniów klas pierwszych, w skład których weszły: książka - „Pierwsze abecadło” , broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów – „Książką połączeni, czyli uczymy czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Ten wyjątkowy prezent wręczyła dzieciom w ich klasach pani dyrektor Edyta Orpel dnia 30. października podczas uroczystości Pasowania klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych (dla dzieci nowonarodzonych, uczęszczających do przedszkola i dzieci klas pierwszych). Jest on realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a przygotowany przez Instytut Książki.

Mamy nadzieję, że wyprawka czytelnicza sprawi, że nasi najmłodsi czytelnicy polubią czytanie. „Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować…”.