Wycieczka do Poczdamu i Berlina

W dniach 10 – 11 czerwca 2019 r. uczniowie klas VIIA VIIB, VIIC oraz VIIIB byli na wycieczce  turystycznej w  Poczdamie i Berlinie.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Poczdam, spacerowaliśmy po ogrodach Sanssoucci, byliśmy pod pałacem Cecylienhof, gdzie odbyła się słynna konferencja w czasie II wojny światowej., widzieliśmy Bramę Brandenburską w Poczdamie.

Drugiego dnia zaczęliśmy od objazdu autokarem po  Berlinie zobaczyliśmy mi. Check Point Charlii, muzeum terroru, pomnik „Pomordowani Żydzi Europy”, Bramę Brandenburską, Czerwony Ratusz , Wieżę telewizyjną.  Na wyspie muzealnej odwiedziliśmy Pergamon Museum, następnie weszliśmy na wieżę Reichstagu (siedzibę niemieckiego Bundestagu) i wjechaliśmy na punkt widokowy skąd podziwialiśmy panoramę Berlina. Ostatnią atrakcją było Muzeum Techniki.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna, dostarczyła  wiele wspaniałych przeżyć, wszyscy doskonale się bawiliśmy.

Emilia Aleksandrowska