"Radosny uśmiech - Radosna przyszłość"

Polski Czerwony Krzyż przy współudziale z firmą Colgate realizuje program edukacyjny wśród dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej pt. "Radosny uśmiech - Radosna przyszłość".

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy I C  uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu "Radosny uśmiech - Radosna przyszłość". W trakcie zajęć dzieci rozmawiały o zębach oraz szukały odpowiedzi na pytania: Jak dbać o zęby?, Jak walczyć z bakteriami, kwasami i próchnicą?, Co powoduje choroby zębów? Na zakończenie spotkania 18 uczestników otrzymało materiały edukacyjne: szczoteczkę i pastę do zębów, kalendarz mycia zębów oraz kartę ślubowania. Po miesiącu dzieci, które przez cztery tygodnie myły zęby otrzymały dyplomy i książeczki do kolorowania. Zajęcia prowadziła Małgorzata Cychnerska-opiekun Klubu „Wiewiórka”.