Wieczór z Indianami

7 czerwca 43 uczniów naszej szkoły wzięło udział w akcji czytelniczej ph. SPOTKANIE  Z INDIANAMI czyli czytanie i zabawy w szkole  wieczorową porą. Imprezę zorganizowała Biblioteka Szkoły Podstawowej i Biblioteka Publiczna Gminy Kotlin. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała do godziny 24.00.
Podczas Wieczoru z Indianami:
-pasowanie na Indian czyli losowanie imion indiańskich,
- spotkaliśmy się z p. Dorotą Ludwiczak - animatorem kultury, która nauczyła nas, jak zrobić pióropusze indiańskie oraz zaklinacze deszczu,
- wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych, które przeprowadził p. Piotr Witoń – aktor sceny poznańskiej,
- nasz Gość czytał nam legendy indiańskie z książki „Dar totemów”,
-  uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach indiańskich,
- szukaliśmy złota w piwnicy,
- na koniec „wypaliliśmy” fajkę pokoju.

Na naszą imprezę przybyły także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kotlinie z panią prezes, które pomagały nam przygotować posiłki i śpiewały  piosenki o Kotlinie. Upiekły też specjalnie na tę okazję placki drożdżowe i babeczki z galaretką i bitą śmietaną oraz owocami.
Kiedy przyszli rodzice, nikt nie chciał iść do domu. A byli też tacy, którzy mówili, że zostaną w bibliotece i będą spać do rana. Niestety o godzinie 24.30 pan woźny zamknął szkołę i wszyscy musieliśmy zakończyć wieczór z Indianami.