DZIEŃ DOBRY, PANIE ANDERSENIE!

Andersena kochają wszyscy – dzieci i dorośli na całym świecie.

Wszędzie tam, gdzie kocha się stokrotki, słowiki, róże, łabędzie, motyle.

2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy Kotki i Kubusie. Podczas spotkania p. Agnieszka Staszak przeczytała dzieciom baśń pt. Brzydkie Kaczątko oraz opowiedziała  o życiu i twórczości największego baśniopisarza świata – Hansa Christiana Andersena. Obejrzały  także wystawę ilustracji, które wykonane zostały do baśni - Brzydkie Kaczątko, O dzielnym ołowianym żołnierzyku, Calineczka, Pasterka i Kominiarczyk, Księżniczka na ziarnku grochu, Dziewczynka z zapałkami, Bałwan ze śniegu i Świniopas. Na koniec wysłuchały  piosenki Dzień dobry, panie Andersenie w wykonaniu zespołu Gawęda.

Tego samego dnia bibliotekę odwiedziły także klasy IVa i IVb. Uczniowie wzięli udział w pogadance na temat życia i twórczości Andersena,  głośnym czytaniu baśni Brzydkie kaczątko oraz różnych grach i zabawach dotyczących wiedzy na temat smutnego Pana z Zapałkami czyli największego baśniopisarza świata.

Podczas tych spotkań dzieci dowiedziały się, że w baśniach Hansa Christiana Andersena wciąż można odnaleźć siebie, ponieważ jest w nich miejsce na radość i smutek, na łzy i śmiech.