Porażka ze zwycięzcami w "Udziku"

Reprezentanci naszej szkoły dobrze spisali się w XII Turnieju Piłki Nożnej im. Macieja Udzika w Jarocinie. Nasi piłkarze wygrali rywalizację w swojej grupie eliminacyjnej, a odpadli w ćwierćfinale z póxniejszymi zwycięzcami zawodów.

W zawodach mogli brać udział młodzi piłkarze z klas V i młodsi. Turniej w tym roku nawiązywał do Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Rosji. Dlatego 24 drużyny, biorące w nim udział, otrzymały w wyniku losowania nazwy państw, które miały symbolicznie reprezentować. Drużyna SP z Kotlina reprezentowała Danię.

Podopieczni p. Agaty Czerniak spisali się znakomicie. Grając płynnie, zespołowo, pokonali w swej grupie eliminacyjnej ekipy Niepublicznej Szkoły Podstawowej "T. Kościuszki" z Jarocina (Belgia) i Szkoły Podstawowej Z.O.O z Wilkowyi (Brazylia). Na koniec, mając już pewny awans, zremisowali z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Golinie (Szwajcaria)

W dalszej fazie rozgrywek nasi reprezentanci pewnie pokonali drużynę Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie (Tunezja) i znaleźli się w najlepszej "ósemce". W meczu o awans do półfinału minimalnie lepsi okazali się późniejsi triumfatorzy rozgrywek, drużyna Zespołu Szkół w Korytach (Hiszpania)

Organizatorzy docenili jednak dobrą i efektowną grę piłkarzy z Kotlina. W gronie wyróżnionych zawodników znalazł się nasz reprezentant Mateusz Szymczak

Niektórym z naszych młodych piłkarzy udało się już udzielić pierwszych w swym życiu wywiadów dla lokalnej telewizji.

Wyniki:

Grupa B: