Dominik zamatował rywali

Dominik Majchrzak zwyciężył w turnieju "Szachowa majówka 2018", zorganizowanym przez Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Dobrze zaprezentowali się także pozostali szachiści z naszej szkoły.

W zawodach w Wilkowyi wzięli udział szachiści z 6 szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina, Społecznej Szkoły Podstawowej z Jarocina, Akademii Dobrej Edukacji z Jarocina, Szkoły Podstawowej z Kotlina i gospodarze Zespół Szkół ZOO z Wilkowyi. Rywalizowali oni w dwóch turniejach, oddzielnie dla uczniów klas I-III i dla uczniów starszych klas IV-VII.

Zmagania w grupie starszej zdominował uczeń naszej szkoły Dominik Majchrzak. Nasz szóstoklasista już na rundę przed końcem zawodów zapewnił sobie zwycięstwo! Mając na koncie komplet sześciu wygranych rozkojarzył się i, mimo przewagi, przegrał ostatnią partię. Dominik wyprzedził swego pogromcę z ostatniej rundy Piotra Piątkowskiego oraz Kamila Zdunka (obaj z ZS ZOO z Wilkowyi). Czwarte miejsce zajął kolejny uczeń naszej szkoły - Bartłomiej Gasik z klasy siódmej. Dalsze miejsca (15. i 16.) zajęli szóstoklasista Mikołaj Bukowski, który dobrze rozpoczał turniej od dwóch zwycięstw, ale później miał problemy z wygrywaniem, oraz jeden z najmłdszych uczestników tego turnieju, czwartoklasista Paweł Wosiek, który, mimo dobrej gry, miał jeszcze problemy z wyczuciem czasu i kilka porażek zanotował z powodu presji czasowej lub poprzez opadnięcie chorągiewki zegara.

W grupie młodszej występował jedyny nasz reprezentant, trzecioklasista Kamil Kwieciński, który zajął czwarte miejsce, wśród jedenastu uczestników.