Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Marta Kantek z nagrodą w Kaliszu

Marta Kantek z kl. III a otrzymała nagrodę w XII Konkursie Poetyckim im. Marii Konopnickiej dla klas II i III, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu.

Na konkurs nadesłali swoje wiersze młodzi poeci z następujących szkół: SP w Mikstacie, SP w Liskowie, SP w Nowej Wsi Kościelnej, SP w Kuźni, SP w Moskurni, ZS-P w Kościelcu, ZSP 1 w Pleszewie, SP w Piotrowie, SP w Tomicach, SP w Godzieszach Wielkich, SP w Laskach, SP w Odolanowie, SP w Żydowie, SP w Strzyżewie, SP w Kotlinie i SP nr 8, 10, 13, 16 i 21 z Kalisza.

Komisja zapoznała się z 89 tekstami poetyckimi i przyznała nagrody oraz wyróżnienia, oddzielnie w kategoriach klas II i III. Wśród młodych poetów z klas III, komisja nagrodziła m. in. Martę Kantek. Uczennica p. Barbary Wąsiewskiej napisała na konkurs wiersz pt. "Jesteś".