Tosia pierwsza, Wiktoria druga, Zosia trzecia

W poniedziałek 12 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy.

W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały Antonina Szewczyk i Wiktoria Dziekońska (obie z kl. IIIa). Natomiast w katogorii klas IV-VI Zofia Masztalerz z kl. VIa.

Dziewczyny zaprezentowały się wspaniale! Tosia, za przedstawienie wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. "O rodzicach", zdobyła pierwsze miejsce, a Wiktoria, która recytowała "Bajeczkę" Danuty Wawiłow, zajęła miejsce drugie.

Pięknie zaprezentowała się również Zosia, która w kategorii klas starszych zajęła trzecie miejsce. Zosia zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt."Kot w pustym mieszkaniu".

W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół w Woli Książęcej, Sławoszewie i Kotlinie. Prezentacje oceniała komisja w skłądzie: Beata Skowrońska - kierownik filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Sławoszewie, Elżbieta Mikołajczak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kotlinie i Magdalena Mostowiak - nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz SP w Sławoszewie.

Gratulujemy!