Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie z Misiem Paddingtonem

22. listopada 2019 roku, jak co roku, świętowaliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych i trochę starszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas wspólnej zabawy na wszystkich przerwach.
Tym razem głównym bohaterem imprezy był Miś Paddington brytyjskiego pisarza Michaela Bonda. Wybrany został dlatego, ponieważ jest bardzo grzeczny i miły. Ma jednak niebywały talent do pakowania się w różne tarapaty. Zawsze jest optymistycznie nastawiony do świata, a przy tym potrafi zaskoczyć czytelnika ogromną kulturą i życzliwością. Potrafi także nauczyć tolerancji oraz wyrozumiałości.

Cała impreza zaczęła się o godz. 8.00 od porannej gimnastyki i zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz wspólnego śpiewania piosenek. Później dzieci słuchały misiowych opowieści o Paddingtonie, rozwiązywały krzyżówki, kolorowały misie, brały udział w różnych zabawach i odpowiadały na zagadki i pytania na temat misiów. Tego dnia został także podsumowany konkurs - Zgadnij, jaki to miś? Nagrody w tym konkursie otrzymały Joanna Wąsiewicz z klasy IIIb oraz Amelia Banaszak z klasy VIIb.
Na koniec pani bibliotekarka zachęciła dzieci do czytania książek o Misiu Paddingtonie i o innych misiach, np. Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Colargolu, Czarnym Nosku. Powiedziała, że czas na czytanie książek nigdy nie jest czasem straconym, bo z książek zawsze można się czegoś nauczyć, a poza tym czytanie to świetna zabawa.