Spotkanie autorskie z panią Emilią Kiereś

14 listopada 2019 roku  w świetlicy szkolnej  odbyło się spotkanie autorskie z panią Emilią Kiereś - autorką, ilustratorką i tłumaczką książek dla dzieci. Córką pisarki Małgorzaty Musierowicz, siostrzenicą poety i tłumacza Stanisława Barańczaka. Zadebiutowała w 2010 książką dla dzieci Srebrny dzwoneczek, która została wpisana na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium (2011). Druga powieść dla młodych czytelników, Brat (2011) przyniosła autorce wyróżnienie jury 19. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku oraz nominację do nagrody Dobre Strony (2012). Kolejne powieści autorki, również cieszyły się uznaniem czytelników, zostały także docenione przez jurorów ogólnopolskich konkursów literackich.

Jej przygodowe powieści z pogranicza rzeczywistości i baśni, choć skierowane do młodego czytelnika, dostarczają również starszym wiele przyjemności z czytanej lektury, ponieważ w jej książkach można znaleźć uniwersalne prawdy i ponadczasowe wartości.
W spotkaniu z Autorką wzięli udział uczniowie klas trzecich. Na początku pani Emilia przeczytała fragment swojej najnowszej książki pt. Miedziany listek, opowiedziała o jej powstawaniu i tworzeniu do niej ilustracji, a następnie odpowiadała na liczne pytania czytelników. Później, na specjalne życzenie czytelników, opowiedziała o czym czytelnicy mogą przeczytać w takich książkach, jak Haczyk. Brat i Łowy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe wpisy do książek autorki oraz otrzymały zakładki z autografem. Spotkanie było bardzo ciekawe, a p. Emilia dała się poznać jako bardzo ciepła, skromna, miła i sympatyczna autorka książek dla dzieci.
Spotkanie przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Kotlin i Biblioteka Szkoły Podstawowej w Kotlinie.