Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami w Jagodowym Lesie

Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami postanowiliśmy zorganizować według własnego scenariusza. Corocznie bowiem, od 2007 roku, do naszego Jagodowego Lasu inspirowanego utworem Marii Konopnickiej "Na Jagody", zapraszamy gości, reprezentujących różne zawody i grupy społeczne, do głośnego czytania dzieciom.

Tym razem król krasnoludków Błystek wraz ze swoją drużyną postanowił zasiąść na gałęzi największego drzewa w naszym Jagodowym Lesie. Chciał zrobić miejsce Słodziakom i dzieciom z klas pierwszych i drugiej, które przybyły na leśną polanę wysłuchać „Szkolnych przygód Słodziaków”. Przy dźwiękach leśnej muzyki, w otoczeniu Jagodowego Króla, malowniczych panien Borówczanek oraz kronikarza Koszałka Opałka, zaproszeni goście czytali o przygodach Słodziaków. Zachwyciły one małych słuchaczy, którzy z łatwością udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące zrozumienia ich treści.
Gospodarz leśnej polany, Król Jagodowy, obdarował dzieci słodkimi grzybkami. Wiemy, że spotkanie ze Słodziakami w Jgodowym Lesie, na zawsze pozostanie w dziecięcych serduszkach i przeczytamy o nim w wielkiej księdze Koszałka Opałka, nadwornego kronikarza Króla Błystka.

Za udział i zaangażowanie w popularyzację czytelnictwa oraz rozwój wrażliwości ekologicznej u dzieci, wszyscy uczniowie z klasy IIa wraz z wychowawczynią, otrzymali certyfikaty oraz upominki, za które serdecznie dziękuję Pomysłodawcowi, Organizatorowi i Sponsorowi Nagród: Właścicielowi Sieci Sklepów Biedronka.

B. Wąsiewska