Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Jagodowym Lesie

Z okazji święta głośnego czytania, na leśną polanę do Jagodowego Lasu, przybyły dzieci z klas młodszych, aby wysłuchać wybranych utworów Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły.

W otoczeniu króla Błystka, kronikarza Koszałka Opałka, króla Jagodowego, całej drużyny krasnoludków i malowniczych panien Borówczanek, na honorowym krześle dla czytających gości zasiedli: p. dyrektor szkoły, wychowawczynie poszczególnych klas oraz ośmioro uczniów klas trzecich. Interpretacja czytanych przez nich utworów, zachwyciła małych słuchaczy, którzy z łatwością udzielali odpowiedzi sprawdzających ich zrozumienie. Okazało się, że tematyka wierszy Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły, jest nadal bliska dzieciom, a treści w nich zawarte uczą patriotyzmu, miłości do ziemi ojczystej i otaczającej przyrody. Kształtuje także postawy moralne, chęć do zdobywania wiedzy i poszanowania języka ojczystego, tradycji oraz znajomości historii swojego kraju.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali leśne przysmaki.