Co słychać w Jagodowym Lesie?

W roku szkolnym 2018/2019 do Jagodowego Lasy zawitało ponad 20 gości reprezentujących różne zawody i grupy społeczne. Byli wśród nich: strażak, muzyk, sekretarka, sołtys, lekarz, rolnik, animator kultury, nauczyciel, germanista, pielęgniarka, aktor scen poznańskich, logopeda, katechetka, bibliotekarz, dziennikarz, dyrektor szkoły muzycznej i domu kultury, sołtys, emerytowany doradca metodyczny, studentki uniwersytetu pedagogicznego, absolwentka technikum gastronomicznego, mamy, babcie, ciocie i wujkowie. Czytali oni wybrane fragmenty literatury dziecięcej oraz opowiadali dzieciom o swoich wymarzonych zawodach i obecnie wykonywanej pracy.
Głośne czytanie w Jagodowym Lesie było realizowane w ramach Projektu Doradztwa Zawodowego oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Inicjatorką spotkań w Jagodowym Lesie jest Barbara Wąsiewska.