Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

5 kwietnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej. W turnieju wzięło udział 12 uczniów klas II i III ze szkół podstawowych gminy Kotlin. Dzieci pracowały w zespołach dwuosobowych. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 15 pytań, ułożenie puzzli przedstawiających kwiaty chronione oraz rozwiązanie zagadek przyrodniczych. Każda drużyna mogła zdobyć 42 punkty; według tej skali oceniani byli uczestnicy. Komisja w składzie: leśnik - Jakub Wojdecki, pani Arleta Kycia, pani Małgorzata Cychnerska, wyłoniła laureatów. Po zaciekłej rozgrywce ostatecznie I miejsce w klasach II zajęli uczniowie naszej szkoły z klasy IIB - Jan Remblewski i Hanna Nawrot, a w klasach III uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej - Jarosław Nabzdyk i Julia Kubasik. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Jarocin, a wszyscy uczestnicy dostali książki od Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kotlinie.

Organizatorem konkursu była opiekunka Klubu “Ekoludek” - Jolanta Paszkiewicz.

Jolanta Paszkiewicz