Wiemy, kto został MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA

Książki pomagają nam porzucić pośpiech, uczą nas zauważania rzeczy, zapraszają nas – lub nawet zmuszają, abyśmy usiedli choć na chwilę. Bo przecież gdy czytamy książki, zwykle siedzimy, trzymając je w ręce.
– takie zaproszenie do wszystkich dzieci na całym świecie wystosowała Litwa, która w 2019 roku była Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i jednocześnie rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena największego baśniopisarza świata. Z tej właśnie okazji 1 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej im. Koszałka Opałka  pani Agnieszka Staszak po raz trzeci zorganizowała konkurs czytelniczy  MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytania, uwrażliwienie dzieci  na piękno literatury, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności czytelniczych. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 2 minut zaprezentować wybrany przez siebie fragment baśni Hansa Christiana Andersena albo innego autora. Jury  w składzie: Katarzyna Rożek - bibliotekarka oddziału dziecięcego Biblioteki Gminnej w Kotlinie, Iwona Stefaniak - kierownik świetlicy szkolnej, nauczyciel nauczania początkowego podczas przesłuchania zwracało uwagę przede wszystkim na dobrą dykcję, intonację zdaniową i wyrazową, modulację głosu, płynność i bezbłędność czytanego tekstu, interpretację oraz ogólne wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Nagrody:
I miejsce - Jan Remblewski IIb, Marta Dziekońska IVa
II miejsce – Jan Kowal Ia,  Sandra Lewandowska IVb
III miejsce – Wiktoria Jelak Ia, Banaszak Amelia VIb
Wyróżnienia:
Anna Patera IIb, Amelia Kocińska Ia, Antonina Wielgosz IIa, Agata Dekert IVa, Julia Wierzbicka IVd, Magdalena Witwicka IVd, Oliwia Węcek VIb, Fabian Bronisz VIa, Marta Kantek IVa

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki zakupione przez Radę Rodziców.