AUTOR MIESIĄCA - Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke jest reprezentantem pisarzy młodego pokolenia. W swoich książkach często przyjmuje dziecięcy punkt widzenia, być może dzięki temu jego utwory zyskały tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży.
Debiutował na łamach czasopisma  „Świerszczyk”. Pisał tam swoje pierwsze opowiadania, teksty i artykuły. Przez wiele lat pełnił też funkcję redaktora w tej gazecie. Później rozpoczął  współpracę z wydawnictwem literackim Nasza Księgarnia.

Najmłodsi czytelnicy zawsze byli najbliżsi jego sercu i dlatego poświęcił im swoją twórczość.
Do najważniejszych książek, które napisał Grzegorz Kasdepke, należą:
„Miasteczko misiów”,
„Wakacje potworka”,
„Najpiękniejsze mity dla dzieci”,
„Przyjaciele”,
 „Rózga”,
„Z piaskownicy w świat”,
„Co to znaczy… cz.I, II,
„Tylko bez całowania”,
„Bon czy ton”,
 „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”.
 Wymienione książki to tylko niektóre jego dzieła. Pisarz stworzył także cykl opowieści o detektywie zwanym Pozytywką.
Grzegorz Kasdepke to fantasta i marzyciel. Pytany podczas spotkań, czy lubi dzieci, zdecydowanie odpowiada: „NIE”. Potem rży jak osioł – i wszyscy wiedzą, że to chyba jednak nieprawda.

Nasza biblioteka gościła tego sympatycznego autora książek dla dzieci i młodzieży 16 maja 2012 roku. Jeżeli ktoś chce przeczytać o tym spotkaniu w kronice biblioteki szkolnej, to bardzo serdecznie zapraszam – nauczyciel – bibliotekarz.