WYZWANIE CZYTELNICZE

W styczniu 2018 roku biblioteka szkolna ogłosiła konkurs ph. PODEJMIJ WYZWANIE CZYTELNICZE! Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przeczytanie w roku kalendarzowym 12 książek spełniających wymienione niżej warunki:

a. na podstawie której powstał film lub serial,
b. poleconą przez znajomych,
c. o czymś, czym się interesuję,
d. polecaną w internetowych rankingach,
e. która pierwsza przychodzi mi do głowy, gdy czytam ten punkt,
f. ulubioną swoich rodziców z dzieciństwa,
g. poleconą w bibliotece,
h. o moich rówieśnikach,
i. wypożyczoną z biblioteki,
j. przed snem,
k. przy której można się pośmiać,
l. która nie jest szkolną lekturą.

Jedna książka mogła spełniać kilka warunków, jednak nie więcej niż trzy.
Żeby „zaliczyć” konkurs, należało przeczytać co najmniej sześć tytułów.
      Wyzwanie czytelnicze podjęło 15 czytelników. Podsumowanie konkursu odbyło się w styczniu 2019 roku. Spośród przekazanych na konkurs prac w postaci lapbooka, pamiętnika, teczek tematycznych, folderów komisja postanowiła przyznać nagrody następującym osobom – Zuzannie Kubiak z gimnazjum, Marcie Kantek z kl. IVa, Amelii Banaszak i Marcie Półrolniczakz kl. VIb.
      Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy, książki, kalkulatory, kolorowe teczki, długopisy i zakładki do książek.
      Biblioteka szkolna bardzo dziękuje tym osobom, które podjęły trud wyzwania czytelniczego w roku 2018 i zaprasza do wzięcia udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę w roku 2019.