DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

W piątek 23 listopada i w poniedziałek 26 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy wielbiciele tej sympatycznej dziecięcej przytulanki spotykali się w czytelni biblioteki szkolnej. Wspólna zabawa rozpoczęła się już w piątek od spotkania z przedszkolakami – Misiami i Pszczółkami. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. Puszek miś wędrowniczek oraz pokazała prezentację o misiach pt. Kochamy misie. Później dzieci wspólnie ze swoimi paniami i panią bibliotekarką bawiły się przy dźwiękach misiowych piosenek i wykazały się dużą wiedzą na temat tych sympatycznych zabawek

W poniedziałek zabawa rozpoczęła się od gimnastyki z misiem oraz śpiewania piosenek o misiach. Później pani bibliotekarka przeczytała uczestnikom zabawy opowiadanie Marii Kownackiej pt. Stary, zielony Miś oraz przypomniała  historię pluszowego misia, wykorzystując do tego prezentację multimedialną.

Na trzeciej przerwie panie Małgorzata Kuczkowska i Magdalena Pływaczyk wręczyły dyplomy i nagrody w konkursie plastyczno- językowym „Theowelt“ dla klas I-II oraz  częstowały wszystkich cukierkami.

Na kolejnych przerwach dzieci kolorowały misie, układały puzzle, rozwiązywały krzyżówki, brały udział w różnych zabawach i zgadywankach. Oprócz tego mogły obejrzeć wystawę prac przyniesionych na konkurs o misiu THEO oraz zapoznać się z książkami, których bohaterami są małe pluszowe niedźwiadki: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie oraz wziąć udział w konkursie "Wiedzy misiowej".
     Święto Pluszowego Misia było wyjątkowe dla wszystkich jego uczestników, bo trudno wyobrazić sobie świat bez pluszowego misia – przyjaciela dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci stwierdziły zgodnie, że świat bez niego byłby bardzo smutny. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne spotkanie, bo wszyscy kochamy misie i dzieci, i dorośli.

Agnieszka Staszak